Jak zakończyć związek na odległość?

Twój partner nie ma dla Ciebie czasu i coraz częściej panuje między Wami cisza? Utrzymywanie związku na odległość zaczęło Cię męczyć? Jeśli rzeczywiście przeczuwasz, że łączące Was uczucie wygrało, podpowiemy Ci, jak zakończyć związek na odległość z klasą i bez wzajemnego obwiniania się partnerów.

Nie działaj pod wpływem impulsu

Związek na odległość zdecydowanie nie należy do łatwych i wydaje się, że wymaga znacznie więcej wysiłku od partnerów, aby ich relacja przetrwała. Twoje początkowe uczucie do chłopaka lub dziewczyny osłabło, a chęć prowadzenia długich rozmów na czacie nagle została stłumiona? Coraz częściej zastanawiasz się, czy związek na odległość ma sens, skoro drugiej osoby i tak przez większość czasu nie ma obok Ciebie?

Jednym z etapów związku na odległość może być osłabienie uczucia, a z czasem nawet jego wygaśniecie, gdy partnerzy długo się nie widują. Jeśli odczuwasz przytłaczające poczucie pustki i coraz częściej zaczynasz zastanawiać się, jak zakończyć związek na odległość, to pamiętaj, aby nie działać pod wpływem impulsu. Spróbuj uspokoić emocje i dokładnie przemyśl, dlaczego dalsze utrzymywanie reakcji nie ma sensu. Zaplanuj dzień i godzinę, gdy przeprowadzisz rozmowę z partnerem. W ten sposób lepiej się do niej przygotujesz, oswoisz się z myślą o zerwaniu i przekonasz się, że rzeczywiście tego chcesz.

Skup się na pozytywnych aspektach związku na odległość

Najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa z partnerem twarzą w twarz. Jeśli nie masz takiej możliwości, zaplanuj wideorozmowę na czacie. Nie zrywaj z chłopakiem lub dziewczyną przez wiadomość SMS! Takie działanie jest wyjątkowo niegrzeczne, zwłaszcza jeśli łączyła Was bliższa relacja.

Podczas rozmowy, podziękuj partnerowi za wspólnie spędzony czas. Możesz przytoczyć jedno ze wspomnień z nim związanych. Powiedź, że bardzo szanujesz go za to, jakim jest człowiekiem i że będziesz dobrze wspominać Waszą reakcję. To stworzy atmosferę empatii i zrozumienia.

Unikaj obwiania partnera podczas rozmowy

Rozmowa kończąca związek na odległość nie powinna być kłótnią ani też próbą zrzucenia winy za rozpad relacji na drugą osobę. Przygotuj się jednak na różne scenariusze — partner może przyznać Ci rację, wpaść w rozpacz, zdenerwować się lub zareagować zupełnie nieoczekiwanie. Pamiętaj, aby w miarę możliwości trzymać nerwy na wodzy, ponieważ wykrzyczenie drugiej osobie w twarz negatywnych uwag, nie sprawi, że poczujesz się lepiej. Zakończenie związku na odległość kłótnią na pewno przez długi czas będzie wzbudzało w Tobie skrajne emocje. Oczywiście wiele zależy od dojrzałości partnerów i ich umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, jednak skup się na tym, aby dojść do porozumienia.

Zakończ związek na odległość z klasą

Kryzys w związku na odległość nie zobowiązuje do tego, aby rozstawać się w burzliwej i toksycznej atmosferze. Nie musisz później utrzymywać kontaktu ze swoim byłym partnerem ani tym bardziej przyjaźnić się z nim, jednak pamiętaj, aby pozostawić po sobie pozytywne wrażenie. Nie rozpowiadaj na temat drugiej osoby negatywnych opinii, aby zepsuć jej postrzeganie w oczach znajomych.

Zakończenie związku na odległość często nie jest łatwe. Podczas rozmowy skup się na tym, co było dobre między Wami i za co cenisz byłego partnera. W ten sposób pozostawisz po sobie miłe wspomnienia.

2 komentarzy

  1. Odpowiedz
    Damian3/4 03/27/2023

    Hmmm, no jak ja się zastanawiam nad tym, jak zakończyć związek na odległość, to pierwsze co przychodzi mi do głowy to… nie odbierać telefonu, ale to pewnie nie jest zbyt dobre rozwiązanie. Chociaż warto o tym pamiętać, jak już jest po wszystkim i każdy powiedział sobie co miał do powiedzenia.

  2. Odpowiedz
    wedree 04/06/2023

    Moim zdaniem związek na odległość to jedyna sytuacja, w której wolno zerwać przez telefon czy wideo. Przecież pojechanie do drugiej osoby lub co gorsza, czekanie aż ona przyjedzie do nas i wtedy zerwanie, to byłoby okropne…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *