Czy związek ze starszą kobietą ma sens?

Duże grono mężczyzn marzy o tym, by związać się z bardziej doświadczoną partnerką. Wiele się mówi o fantazjach mężczyzn na temat starszych kobiet, dziś skupimy się na tym, dlaczego mężczyźni wolą starsze kobiety od swoich równolatek, oraz czy związek ze starszą kobietą ma sens.

Dlaczego mężczyźni szukają związku ze starszą kobietą?

Niektórzy mężczyźni decydują się na związek ze starszą kobietą, ponieważ szukają w nim dojrzałości emocjonalnej, większego doświadczenia oraz ustatkowania. Niektórzy mężczyźni, ci bardziej emocjonalni mogą mieć aspiracje życiowe zbliżone do dojrzalszych kobiet, często to właśnie w starszych partnerkach znajdują zrozumienie. Zdaniem znanego seksuologa prof. Zbigniewa Lew-Starowicza, starsza kobieta może wydawać się bardziej interesująca, jest też pewniejsza siebie i swojej kobiecości – to właśnie facetów “kręci”.

Mężczyźnie imponuje kobieta, która jest samodzielna życiowo, która dobrze radzi sobie finansowo. Wielu mężczyzn zmęczona jest łatką “żywiciela domu”, który odpowiedzialny jest za dbanie o swoją partnerkę także na podłożu ekonomicznym, kobieta po 40-stce może zapewnić mu poczucie stabilizacji.

Czego można się spodziewać, wiążąc się ze starszą kobietą?

Nie ważne jak dobrze mężczyzna dogadywałby się ze swoją starszą o 10,15 lat kobietą, to musi się on zmierzyć z różnego rodzaju problemami. Najwięcej obaw budzi różnica pokoleniowa, związek z młodszym o 20 lat mężczyzną może się udać, jednak należy być świadomym, że z tego powodu mogą czasem wynikać nieporozumienia.

Starsze kobiety mogą mieć także zupełnie inne aspiracje życiowe, warto o tym porozmawiać ze swoją partnerką, nim relacja przerodzi się w coś poważniejszego. W związek z młodszym mężczyzną wchodzą często kobiety po rozwodzie, z dziećmi, mogą one oczekiwać od młodszego partnera zabawy, czy wrażeń. Możliwe, że kobieta nie będzie chciała mieć już więcej dzieci, mężczyzna powinien mieć to na uwadze, jeśli planował założyć własną rodzinę.

Mężczyźni są przekonani, że zbliżenia łóżkowe ze starszą kobietą są lepsze, ponieważ te są bardziej doświadczone. Faktycznie jest tak, że kobieta ma więcej doświadczenia w łóżku i wie, czego chce, jest też bardziej otwarta na eksperymenty seksualne. Należy też pamiętać o tym, że popęd seksualny osoby starszej z młodszą może być inny, ważne jest, żeby tę różnicę zaakceptować.

Czy związek ze starszą kobietą ma sens?

Wchodząc w związek ze starszą kobietą, należy wystrzegać się myśli, że partnerka się zaopiekuje młodszym mężczyzną. Mężczyźni nie powinni narzucać swojej partnerce rolę marki, czy opiekunki, tego typu relacje mogą nie być trwałe. Należy się przygotować także na ostracyzm ze strony społeczeństwa, związki kobiet z młodszymi mężczyznami nie są jeszcze powszechnie akceptowalne.

Związek ze starszą kobietą ma sens, może on nieść za sobie wiele korzyści, ale także problemów, by relacja tego typu przetrwała, ważna jest dojrzałość emocjonalna, ale też społeczna. Partnerzy muszą uodpornić się na krytykę, która może okazać się wyczerpująca, wiele związków nie jest w stanie jej znieść i po prostu się rozpada.

2 komentarzy

  1. Odpowiedz
    Jolanta 03/14/2023

    A czemu związek ze starszą kobietą miałby nie mieć sensu? Przecież to nie jest tak, że kobieta ta jest chora i już słabo funkcjonuje, no ludzie…. Nie róbcie z takiej afery, że ktoś jest trochę starszy. 😛 Ja sama jestem starsza od swojego partnera o 13 lat i żyje nam się dobrze. 🙂 Nikt nie pyta czy jestem jego babcią.

  2. Odpowiedz
    Teresk_a 03/15/2023

    A czemu związek ze starsza kobietą nie miałby sensu? jak facet ma młodsza partnerkę to git, ale w drugą stronę to już kontrowersje 😐 ciekawe kiedy przestaniemy się oceniać przez pryzmat wieku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *