Czy związek na odległość ma sens?

Mieszkasz daleko od ukochanej osoby i rzadko macie okazję się widywać? Czy rzeczywiście dla miłości kilometry nie istnieją? Utrzymywanie relacji z partnerem na odległość to nie lada wyzwanie. Podpowiemy Ci, czy związek na odległość ma sens.

Kiedy warto zdecydować się na związek na odległość?

Zazwyczaj do utrzymywania związku na odległość z ukochaną osobą zmusza partnerów sytuacja życiowa, w której się znajdują. W wielu przypadkach jest to tylko czasowe rozwiązanie, więc nie warto od razu rezygnować z miłości, tylko dlatego, że nie będziecie mieli możliwości bezpośredniego spotkania.

Ten rodzaj podtrzymywania relacji sprawdza się zwykle wtedy, gdy jedna z osób musi wyjechać na delegacje lub studiuje w innym mieście. Podtrzymywanie trwałej relacji z drugą osobą może być trudne, jednak nieważnie razem czy osobno, ludzie darzący się szczerym uczuciem mają większe szanse, aby ich związek przetrwał.

Jak utrzymać związek na odległość?

Jak utrzymać związek na odległość — to najczęściej zadawane pytanie przez pary, które zdecydowały się trwać w takiej relacji. Jak powinien wyglądać taki związek? Przede wszystkim warto jak najczęściej ze sobą rozmawiać, aby cały czas zaznaczać swoją obecność w życiu drugiej osoby. Niezwykle ważną kwestię stanowi również zaufanie w związku, które jest fundamentem trwałych relacji.

Zazwyczaj wtedy, gdy uczucie się wypala, a obie strony przestają zabiegać o podtrzymywanie kontaktu ze sobą. Jednak związek na odległość wcale nie musi być od razu spisany na straty. W końcu, jeśli partnerom zależy na sobie, dzielące ich kilometry nie istnieją.

Czy związek na odległość może mieć zalety?

Czy związek na odległość w ogóle może mieć zalety? Okazuje się, że tak, ale najczęściej nie dostrzega się ich, będąc w tradycyjnym związku. Kiedy ukochana osoba znajduje się tuż obok, zazwyczaj nie docenia się wartości wspólnie spędzonych chwil. Natomiast w miłości na odległość ten czas jest niezwykle cenny dla obu stron, ponieważ rozmowa przez telefon lub wideo czat to często jedyne możliwości kontaktu z drugą osobą.

Ze względu na częste konwersacje, związek na odległość ma duże szanse, aby przetrwać. Dzięki temu istnieje również możliwość nieco lepszego poznania partnera, ponieważ rozmowy zwykle są dłuższe i bardziej szczegółowe.

Kolejną zaletą utrzymywania relacji na odległość jest możliwość poświęcenia czasu na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań. Spędzając każdą wolną chwilę z partnerem, często zapomina się o własnych potrzebach, dotyczących samorozwoju i można popaść w stagnację.

Zazwyczaj po dłużej nieobecności ukochanej osoby, uczucie do niej staje się intensywniejsze i bardziej docenia się momenty bezpośrednich spotkań. Ponadto miłość na odległość to sprawdzian uczuć dla obu stron, ponieważ partnerzy często muszą przetrwać wiele dni bez czułości okazywanych sobie w związku.

Związek na odległość jak najbardziej ma sens, jeśli łączy Was głębokie uczucie i zależy Wam na podtrzymywaniu trwałej relacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *