Związek z młodszym facetem – same zalety?

Partnerzy, między którymi jest widoczna różnica wieku, często są postrzegani przez pryzmat stereotypów. Z tego powodu czasem trudno spojrzeć na taką relację obiektywnie. W tym artykule dowiesz się, czy związek z młodszym facetem ma same zalety, czy posiada również wady.

Wpływ różnic w związku z młodszym facetem na życie rodzinne

Choć często na początku związku różnica wieku może nie mieć znaczenia, to problemy mogą pojawić się z czasem. W przypadku, gdy między partnerami jest różnica całego pokolenia, to podejście do poważniejszych rzeczy np. wychowywania dzieci lub pójściu na emeryturę mogą stanowić spory problem. W trudnych momentach w relacji należy wspólnie zastanowić się, jak dbać o związek, by przetrwała.

Trudności mogą także pojawić się, kiedy kobieta z czasem zacznie odczuwać efekty starzenia się. Będzie musiała zrezygnować z pewnych czynności, ponieważ jej organizm będzie słabszy. To może prowadzić do pogorszenia relacji z powodu napiętej atmosfery i irytacji kobiety, której trudniej pogodzić się ze swoim wiekiem. To może mieć również wpływ na życie rodzinne.

Zalety związku z młodszym facetem

Jedną z ważniejszych zalet związku z młodszym mężczyzną będzie poczucie się młodziej. Przebywanie w określonych grupach społecznych ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zachowania, które przejmujemy od ludzi, z którymi spędzamy czas.

Młody partner może wnieść do naszego życia elementy, które kojarzą nam się z młodością, czyli m.in. inne podejście do życia, mniej poważne. Dzięki temu, przebywając z nim, może pozbędziemy się z głowy trosk, które ciążą nam w codziennym życiu.

Młodzi ludzie charakteryzują się również aktywnym sposobem spędzania wolnego czasu. Częstsze wycieczki czy korzystanie z atrakcji kulturalnych może mieć nie tylko korzystny wpływ na zdrowie psychiczne, ale również fizyczne. Osoby dojrzałe przyzwyczajają się często do siedzącego trybu życia, przez co ich ciało jest zaniedbane, a kondycja coraz słabsza. Wprowadzenie częstej aktywności do trybu życia pomoże odzyskać formę sprzed lat, co poprawi także nasze samopoczucie.

Często dużym atutem związków z młodszymi mężczyznami jest udane pożycie intymne. Zdarzają się oczywiście wyjątki, ale przeważnie młodzi partnerzy mają większe chęci, by urozmaicać relacje fizyczne, niż osoby w naszym wieku bądź starsze.

Wady związku z młodszym mężczyzną

Mimo że związek z młodszym mężczyzną ma wiele zalet, to w takiej relacji można także wymienić kilka wad. Jedną z nich jest typowa różnych dla pokoleń odmienność w sposobie myślenia. Osoba starsza jest po prostu nieco poważniejsza, ponieważ ma większe doświadczenie życiowe. Osoba młodsza może się czasem wydawać z tego powodu irytująca, ponieważ może być jej trudno zrozumieć pewne problemy oczywiste dla osoby starszej.

Kolejną wadą, która może po części być skutkiem mniejszego doświadczenia życiowego młodszego partnera, jest próba przejmowania kontroli nad związkiem przez starszą kobietę. Z powodu błędów, jakie popełnia jej partner, może automatycznie próbować je naprawiać lub próbować kierować nim, aby nie doprowadzić do późniejszych problemów. W ten sposób zaczynają tworzyć relację podobną do zależności rodzica i dziecka.

2 komentarzy

 1. Odpowiedz
  Sylwia 08/17/2022

  Faceci zawsze bywają mniej dojrzalsi od kobiet, a jeszcze młodszy to już kompletnie może wydawać się szczeniakiem… jestem na nie, tylko starsi.

  • Odpowiedz
   dumna 30-stka 10/13/2022

   Starsi potrafią być nudni, młodszy to jeszcze będzie pełen wrażeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *