Związek na odległość — jak sobie radzić z wątpliwościami i kłopotami?

W każdym związku na odległość następuje taki moment, kiedy mogą pojawić się wątpliwości, czy dalsze trwanie w relacji z drugą osobą ma sens. Jak sobie radzić z natrętnymi myślami, by szybko zażegnać kłopoty? Podpowiemy Ci, jak utrzymać związek na odległość i uniknąć wypalenia się uczucia.

Planujcie wspólną przyszłość

Długa rozłąka może być powodem wypalenia się miłości między partnerami, dlatego warto starać się o podtrzymanie tego uczucia. Chociaż dostęp do internetu i rozmowy telefoniczne stwarzają możliwość utrzymywania kontaktu z ukochaną osobą na wiele sposobów, to zdarzają się momenty zwątpienia, czy związek na odległość ma sens. Jak sobie z nimi rodzić?

Snucie wspólnych planów na przyszłość działa uspokajająco na partnerów i jest sygnałem, że druga osoba wiąże z Tobą swoje dalsze życie. Dlatego starajcie się, jak najczęściej poruszać ten temat. Ponadto pary uwielbiają tworzyć wspólne plany, ponieważ jest to okazja do kreowania wyobrażeń o własnym domu, dzieciach czy też podróżach.

Wspólnie rozwiązujcie problemy

Zastanawiasz się, jak dbać o związek na odległość, aby uniknąć odzwyczajenia się od partnera? Kiedy w głowie pojawiają się wątpliwości, które zwiastują kłopoty w miłości na odległość, zasygnalizuj to swojemu chłopakowi lub dziewczynie. W ten sposób będziecie mogli wspólnie podejść do problemu w związku i go rozwiązać. Jeśli darzycie się głębokim uczuciem, takie zwątpienie będzie zapewne chwilowe, a szczera rozmowa pozwoli zażegnać kryzys.

Róbcie wiele rzeczy razem

Postarajcie się wykonywać codzienne czynności razem, tak jakby druga osoba znajdowała się tuż obok. Dobrym rozwiązaniem na podtrzymywanie relacji w związku na odległość jest wspólne jedzenie śniadania, obiadu lub kolacji. Możecie prowadzić wideo rozmowę, spożywając posiłek naprzeciwko siebie. Świetną propozycję stanowi również wspólne spędzanie czasu wolnego, np. oglądanie razem filmów lub granie w gry komputerowe. Dzięki temu cały czas będziecie utrzymywać ze sobą kontakt i budować swoją relację.

Wymieńcie się rzeczami osobistymi

Co może jeszcze pomóc Wam przetrwać związek na odległość? Dobrym sposobem na poradzenie sobie z wątpliwościami podczas utrzymywania relacji na odległość jest wymienienie się osobistymi rzeczami. Podczas trudnych chwil warto wyciągnąć przedmiot należący do partnera, aby przywołać pozytywne wspomnienia związane z ukochaną osobą i uspokoić natrętne myśli.

Nie szukajcie okazji do wchodzenia w bliskie relacje z innymi osobami

Kiedy partnerzy długo przebywają osobno, może pojawić się pokusa, aby zacząć umawiać się z inną osobą. W końcu każdy potrzebuje bliskości, jednak decyzja o zaangażowaniu się w kolejną relację może przekreślić związek budowany przez lata. W sytuacji kryzysowej postaraj się raczej nawiązać kontakt ze swoim partnerem, opowiedzieć mu o swoich potrzebach i zaproponuj bezpośrednie spotkanie.

Czasami zażegnanie kryzysu w związku na odległość może okazać się bardzo trudne, jednak jeśli zależy Wam na sobie, warto zawalczyć o tę relację. Tym bardziej, gdy utrzymywanie związku na odległość, to rozwiązanie tylko na pewien czas.

One Comment

  1. Odpowiedz
    judy 01/18/2023

    Bycie w związku na odległość jest trudne. Niby są telefony, internet ale to jakoś nie zastąpi obecności tej drugiej osoby. Nie mogłabym tak życ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *