Kiedy warto zdecydować się na związek na odległość?

Decyzja o utrzymywaniu relacji z drugą osobą na odległość zwykle bywa trudna. Nie należy jednak rezygnować z miłości tylko ze względu na dzielące Was kilometry. Kiedy warto zdecydować się na związek na odległość? Pomożemy rozwiać Twoje wątpliwości dotyczące konieczności utrzymywania tego rodzaju relacji.

Związek na odległość powinien być świadomym wyborem partnerów

Podjęcie decyzji o związku na odległość może wywoływać skrajne emocje. Zazwyczaj nie należy też do łatwych wyborów. Należy zastanowić się nad trwałością uczucia, które łączy partnerów i czy planują oni ze sobą wspólną przyszłość. Trzeba także wziąć pod uwagę, przez jaki czas relacja będzie podtrzymywana w ten sposób. Niezwykle istotne jest również to, aby uwzględnić ucznia i potrzeby partnera, dlatego decyzja o związku na odległość powinna zostać starannie przemyślana i omówiona.

Kiedy sprawdzi się związek na odległość?

Zastanawiasz się, kiedy związek na odległość będzie dobrym rozwiązaniem? Stworzenie trwałej relacji na odległość wiąże się z pewnymi trudnościami, z którymi często muszą się zmierzyć osoby, mieszkające daleko od siebie. Najczęściej na tego rodzaju relację decydują się pary przekonane o tym, że ich związek przetrwa niezależnie od tego, jaka jest odległość dzieląca partnerów.

Związek na odległość może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie niezależność i rzadko spędzają ze sobą czas bezpośrednio. Wolą za to rozwijać swoje zainteresowania i spotykać się ze znajomymi.

Dobrze, jeśli miłość na odległość wynika ze wspólnie podjętej decyzji i jest wyborem obu osób tworzących związek. Jednak bardzo często utrzymywanie relacji na odległość raczej stanowi konieczność, ponieważ partnerzy mieszkają w oddalonych od siebie miastach lub nawet w innych państwach. Zwykle rozwiązanie to obowiązuje tylko przez pewien czas, gdy jedna z osób musi dłużej przebywać poza domem, np. podczas wyjazdu służbowego lub dokształcania się na uczelni w sąsiedniej miejscowości. Jeśli partnerom na sobie zależy, często nie istnieją dla nich dzielące ich kilometry, dlatego niektóre pary przez lata trwają w tego typu związkach.

Jakie problemy mogą pojawić się w związku na odległość?

Podtrzymywanie relacji na odległość jest obarczone ryzykiem pojawienia się wielu problemów. Często sama odległość stanowi problem w związku, ponieważ uniemożliwia tak ważny dla partnerów kontakt fizyczny. Dlatego tak istotne jest podtrzymywanie namiętności poprzez pisanie wiadomości tekstowych, a także rozmowy telefoniczne i na czacie.

Czasami konflikty mogą wynikać również z braku czasu dla drugiej osoby. Podsycanie miłości na odległość opiera się głównie na kontakcie za pośrednictwem internetu, a brak możliwości wygospodarowania chwili na rozmowę, często jest źródłem wielu nieporozumień i pojawienia się wątpliwości. Zatem warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy w związku na odległość.

Decydując się na podtrzymywanie relacji na odległość, warto dołożyć wszelkich starań, aby właściwie dbać o związek. Wtedy łatwiej będzie Wam przetrwać chwile rozłąki.

2 komentarzy

  1. Odpowiedz
    onaaaa 02/02/2023

    Związek na odległość jest bardzo trudny. Żeby go utrzymać trzeba ciężkiej pracy jednej i drugiej strony, a z tym bywa różnie. Byłam w związku na odległość i raczej już drugi raz się nie zdecyduję.

  2. Odpowiedz
    Alberto 02/06/2023

    No ja przyznam, że związek na odległość nie jest dla mnie idealnym rozwiązaniem. Bardzo cenię sobie bezpośrednią rozmowę, a nie tylko kontakt przez telefon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *