Jak rozwiązywać problemy w związku na odległość?

Podtrzymywanie relacji z chłopakiem czy dziewczyną na odległość jest często narażone na pojawienie się wielu nieporozumień, co może być dosyć problematyczne. Kiedy ukochanej osoby nie ma obok przez dłuższy czas, pojawia się napięcie, dlatego warto wiedzieć, jak dusić w zarodku konflikty. Podpowiemy Ci, jak rozwiązywać problemy w związku na odległość.

Zaufanie w związku na odległość to podstawa

Związek na odległość może stwarzać wiele okazji do pojawienia się kryzysu w relacji dwojga ludzi. Zazwyczaj głównym źródłem problemów w związku jest brak wpływu na to, co robi partner. W końcu, kiedy ukochana osoba znajduje się daleko, trudno zweryfikować, czy jej słowa są zgodne z prawdą. Dlatego tak fundamentalne jest zaufanie w związku, nie tylko tym na odległość, ale także wtedy, gdy partnerzy mają ze sobą styczność na co dzień.

Dlaczego zaufanie odgrywa tak ważną rolę? W pierwszej kolejności należy sobie zadać pytanie, czy można być z kimś, komu się nie ufa. Ciągłe zadręczanie się obawami, dotyczącymi potencjalnej zdrady partnera, powoduje napięcie i frustrację. W ostateczności może nawet wywołać odwrotny skutek do zamierzonego i doprowadzić do rozstania. Dlatego okazujcie sobie zaufanie w związku na odległość.

Pozwólcie sobie na szczerą rozmowę, gdy pojawi się napięcie

W zależności od tego, jak długo trwa związek na odległość, mogą pojawiać się w głowie partnerów obawy w stosunku do drugiej osoby. Zastanawiasz się, jak sobie radzić z wątpliwościami i kłopotami podczas trwania w tego typu relacji? Zdecydowanie warto postawić na szczerą rozmowę. Na pewno lepszym rozwiązaniem jest omówienie obaw z ukochaną osobą niż duszenie negatywnych odczuć w sobie. Ponadto partner, który Cię kocha, na pewno okaże zrozumienie i sam zdobędzie się na szczere wyznanie.

Czasami nie udaje się rozwiązać problemu w związku od razu, dlatego, kiedy emocje biorą górę, dajcie sobie czas na ochłonięcie. Przemyślcie to, co zostało powiedziane i podejmijcie temat jeszcze raz. W podtrzymywaniu relacji na odległość bardzo ważne jest dążenie do porozumienia.

Okazujcie sobie czułość na odległość

Brak bliskości to również jeden z problemów w związku na odległość. Nieobecność partnera wcale nie musi oznaczać braku intymności. Jak przetrwać związek na odległość, gdy ukochana osoba jest w innym mieście lub państwie? Możecie okazywać sobie czułość poprzez wiadomości tekstowe i podczas rozmów na czacie. Nawet jeśli nie zastąpi to bezpośredniego kontaktu fizycznego, to pomoże rozpalić zmysły i nie pozwoli ostudzić się łączącemu Was uczuciu.

Sygnalizujcie swoje potrzeby

Czasami zdarza się, że problemy w związku na odległość wynikają z braku czasu dla drugiej osoby. Jest to potencjalne źródło konfliktów między partnerami. Jeśli obawiasz się, że ukochana osoba nie okazuje Ci oczekiwanego zainteresowania, zasygnalizuj jej swoją potrzebę wspólnego spędzenia większej ilości czasu.

Pamiętajcie, aby jak najczęściej ze sobą rozmawiać i opowiadać partnerowi o swoich zmartwieniach, a wtedy łatwiej będzie Wam rozwiązać pojawiające się problemy i zażegnać kryzys w związku na odległość.

3 komentarzy

 1. Odpowiedz
  Misia 01/03/2023

  O Boże, związek na odległość to jedna z gorszych rzeczy, którą przechodziłam 🙁 kompletnie nie potrafiliśmy się dogadać 🙁 niby było dobrze, a zawsze wychodziły jakieś problemy. Nigdy więcej takie jrelacji

 2. Odpowiedz
  Klementyna 01/05/2023

  Byłam w związku na odległość kilka lat, da się, ale trzeba CHCIEĆ… Ostatecznie nam nie wyszło, nasze drogi się rozeszły, a ja nie wiem, czy ponownie weszłabym w taki związek, to jest dość trudny rodzaj relacji.

 3. Odpowiedz
  Lemurr89 01/09/2023

  Sam mogę powiedzieć, że związek na odległość to nie jest najprostsza sprawa i zgadzam się, że w tym przypadku zaufanie jest bardzo potrzebne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *