Na co uważać, będąc w związku z obcokrajowcem na odległość?

Budowanie relacji z drugim człowiekiem przez internet już samo w sobie stanowi pewnego rodzaju wyzwanie. Jednak dodatkowe przeszkody mogą się pojawić wtedy, gdy ukochana osoba pochodzi z innego państwa. Na co uważać, będąc w związku z obcokrajowcem na odległość? Przekażemy Ci kilka cennych wskazówek, dzięki którym dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę.

Przełam barierę językową

Chociaż obecnie wiele ludzi swobodnie porozumiewa się w kilku językach, to nie każdy potrafi poprawnie mówić w obcym języku. Za język międzynarodowy uważa się język angielski, jednak są osoby, które mają problemy z posługiwaniem się nim w stopniu komunikatywnym. Dlatego decydując się na związek z obcokrajowcem na odległość, należy wziąć to pod uwagę.

Obecnie istnieją komunikatory umożliwiające przetłumaczenie konwersacji, jednak w każdym języku funkcjonują sformowania, które nie posiadają dokładnego przełożenia na inny język. Brak zrozumienia, co chce zakomunikować druga osoba, może stać się źródłem wielu nieporozumień, a później konfliktów w związku na odległość. Dlatego warto rozwijać swoje umiejętności językowe, aby jak najlepiej móc się porozumiewać.

Poznaj różnice kulturowe

Dla kochających się osób dzielące ich kilometry nie istnieją, jednak bardzo poważną przeszkodą na dalszych etapach związku na odległość mogą okazać się różnice kulturowe. Wchodząc w związek z obcokrajowcem, należy liczyć się z tym, że może mieć on inne przekonania, a także czuć przywiązanie do tradycji, obowiązujących w kraju jego pochodzenia. Wszystko jednak zależy od miejsca, w którym wychowała się dana osoba. Różnice kulturowe będą tym wyraźniejsze, im bardziej oddalone jest państwo, w którym urodził się lub obecnie mieszka Twój partner.

Decydując się na związek przez internet z obcokrajowcem, powinnaś zapoznać się z tradycjami i obyczajami panującymi w jego kraju. Nie należy bagatelizować obcej kultury, ponieważ zazwyczaj obejmuje ona nie tylko religię, ale także dotyczy stosunków międzyludzkich, hierarchii społecznej czy też sposobu spożywania posiłków. A to aspekty, z którymi warto się zapoznać i okazać im szacunek, jeśli traktujesz związek z obcokrajowcem na odległość na poważnie.

Uważaj na osoby, które mogłyby Cię oszukać

Niemal każdy związek przez internet prowadzi ostatecznie do bezpośredniego spotkania, dlatego postaraj się jak najlepiej poznać osobę, z którą wchodzisz w ten rodzaj relacji. Upewnij się, czy związek z obcokrajowcem na odległość nie jest pretekstem do popełnienia przestępstwa. Dlatego bądź wyczulona na wszystkie sygnały ze strony partnera, które świadczyłyby, że ma on nieczyste zamiary. W miarę możliwości spróbuj rozeznać się, jakie wyznaje przekonania i wartości. W ten sposób dowiesz się również, czy jest on otwarty i gotowy do nauczenia się zwyczajów panujących w Twoim kraju i rodzinie.

Wchodząc w związek z obcokrajowcem na odległość, warto zachować czujność i w miarę możliwości, spróbować uzyskać jak najwięcej informacji na temat partnera, zanim podejmie się ostateczną decyzję o spotkaniu twarzą w twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *