Związek na odległość. Porady, które pomogą Wam przetrwać

Trwanie w związku na odległość stanowi wyzwanie dla wielu par, zwłaszcza w trudnych chwilach, kiedy nie można przytulić ukochanej osoby. Jak przetrwać związek na odległość? Przekażemy Ci kilka rad, dzięki którym łatwiej będzie Wam podtrzymywać relację, gdy ukochana osoba znajduje się daleko.

Jak najczęściej rozmawiajcie ze sobą

Zastanawiasz się, jak dbać o związek na odległość? Podstawą każdej relacji między dwojgiem ludzi jest rozmowa, dlatego dążcie do tego, aby jak najczęściej mieć ze sobą kontakt. W dobie internetu i telefonów komórkowych jest to znacznie łatwiejsze. Wyznaczcie sobie określoną porę na rozmowę i poświęćcie ten czas wyłącznie dla siebie, a okaże się, że znajdziecie znacznie więcej tematów do rozmów niż podczas bezpośrednich spotkań.

W związku na odległość niezwykle ważne jest ciągłe zaznaczanie obecności w życiu partnera. Jeśli nie macie możliwości zaplanowania dłuższego spotkania na wideo czacie, zdecydujcie się na rozmowę podczas wykonywania codziennych czynności — np. robienia porządków. Taki kontakt z partnerem również może być niezwykle cenny.

Piszcie do siebie listy miłosne

Nie ma nic bardziej romantycznego i rozbudzającego wyobraźnię partnera na odległość niż listy miłosne. W utrzymywaniu relacji, gdy znajdujecie się daleko od siebie, niezmiernie ważne jest podsycanie namiętności, a pisanie listów miłosnych na pewno Wam w tym pomoże. Często problemem w związku jest brak bliskości ukochanej osoby, co zazwyczaj prowadzi do wypalenia uczuć. Piszcze do siebie intymne wiadomości. Możecie nawet zdecydować się na przesłanie listu drogą pocztową, co z pewnością pozytywnie zaskoczy partnera. Miłość na odległość rzeczywiście może być trudna do pielęgnowania, jednak jeśli oboje będziecie dbać o tę relację, znacznie łatwiej będzie Wam wytrwać.

Korzystajcie z każdej możliwości, aby się spotkać

Wizja rychłego spotkania zdecydowanie pozwoli Wam przerwać chwile rozłąki, dlatego wykorzystujcie każdą taką możliwość. Im dłużej nie widzi się ukochanej osoby, tym bardziej odczuwa się tęsknotę za nią, jednak w momencie spotkania bardziej docenia się wspólnie spędzone chwile. Bezpośredni kontakt na pewno pomoże Wam choć trochę nacieszyć się obecnością partnera.

Jak najszybciej rozwiązujcie problemy w związku na odległość

Związek na odległość przechodzi przez różne etapy. Okres bez kontaktu z drugą osobą może być bardzo frustrujący. Utrzymując relacje z partnerem, który znajduje się daleko, należy, w miarę możliwości, jak najszybciej rozwiązywać problemy w związku na odległość. Nie pozwólcie nawarstwiać się nieporozumieniom, ponieważ mogą one w późniejszym czasie eskalować w nieoczekiwany sposób. Okazywanie zaufania w związku jest niezwykle istotne, dlatego powstrzymajcie się od ciągłego kontrolowania drugiej osoby i wypytywania o każdy szczegół. Jednak nie obawiajcie się zasygnalizować swoich potrzeb i wyrazić ewentualnych wątpliwości.

Dbanie o miłość na odległość i regularnie podsycanie uczucia pozwoli wzmocnić Wasz związek. Dzięki temu relacja będzie miała większe szanse, aby przetrwać bez względu na to, jaka jest odległość, która Was dzieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *