Czy związek z młodszym mężczyzną ma sens?

Początki każdego związku nie są proste nawet w sytuacji, kiedy różnica między partnerami jest znikoma lub jej nie ma. W przypadku relacji starszej kobiety i młodszego mężczyzny sprawa komplikuje się jeszcze bardziej. Właśnie dlatego na początku związku dobrze jest uzgodnić pewne rzeczy z partnerem i zadać sobie pytanie dotyczące naszych oczekiwań względem tej relacji. Pozwoli to ocenić, czy warto jest się w nią angażować i czy ma ona trwałe fundamenty.

Jak sprawdzić czy związek z młodszym facetem ma sens?

Kiedy zdecydujesz się na rozpoczęcie związku z młodszym partnerem, warto jest podjąć parę kroków, które dadzą obraz tego, czy taka relacja ma sens. Oto kilka sposobów na to, by sprawdzić twoją sytuację.

Porozmawiaj z nim o priorytetach i porównaj je z twoimi

Gdy nie wiesz, jak stworzyć udany związek z młodszym partnerem, to pierwszym krokiem, który powinnaś podjąć, jest rozmowa o jego priorytetach w związku. Jeżeli na przykład koniecznie chce on posiadać w przyszłości dzieci, a ty nawet nie chcesz o tym słyszeć, to warto jest zakończyć taką relację już na samym początku. Będzie to sprawiedliwe i uczciwe względem was obojga.

Dobrze też już na początku relacji ustalić, czy ty i on chcecie długotrwałego związku. Jeżeli obydwie strony chcą tego samego, to związek może mieć sens. Jednak jeśli ty chcesz długotrwałej relacji, a twój partner liczy na przelotną przygodą lub na odwrót, to wtedy również lepiej jest zakończyć związek.

Zastanów się, czy związek z młodszym facetem cię nie ogranicza

Na początku związku powinnaś sobie zadać pytanie, czy związek cię nie ogranicza. Jeżeli widzisz, że twój facet jest niedojrzały i nie podchodzi poważnie do waszej relacji, to prawdopodobnie nie potrwa ona długo. Będziesz się tylko w takiej sytuacji tylko męczyć.

Z kolei jeżeli twój młodszy partner, pomimo różnicy wieku, wykazuje się równie dojrzałą postawą jak ty, to nawet różnica pokolenia może nie być przeszkodą do budowania trwałego i owocnego związku.

Sprawdź, czy młodszy partner się ciebie nie wstydzi

W przypadku, kiedy twój partner nie chce cię przedstawić swoim znajomym albo rodzicom, to może oznaczać, że się ciebie wstydzi i czuje się w związku z tobą niekomfortowo. W takiej sytuacji dalszy związek nie będzie miał sensu i lepiej jest go zakończyć. Będzie to zarówno ulgą dla ciebie, jak i dla młodszego mężczyzny.

Dlatego, żeby sprawdzić, czy facet się ciebie nie wstydzi, zaproponuj mu wspólne spotkanie z jego znajomymi, jeśli się na to zgodzi, to wtedy będziesz wiedzieć, że czuje się z tobą w pełni komfortowo i dalsze budowanie relacji ma sens.

Nie pozwól, żeby partner usilnie zmieniał cię w młodszą kobietę

Pamiętaj o tym, że jeżeli twój facet na siłę chce sprawić, żebyś wyglądała na młodszą, niż jesteś, to nie jest on ciebie wart. Prawdziwy mężczyzna zaakceptuje twój wiek i będzie cię kochał bez względu na wszystko, dlatego nie zgadzaj się na to, żeby udawać młodszą zarówno pod względem zachowania, jak i wyglądu. W takiej sytuacji lepiej będzie dla ciebie i dla niego znaleźć sobie inną drugą połówkę.

Kluczem do sukcesu każdego związku, nawet ludzi w tym samym wieku, jest wzajemna akceptacja zarówno swoich zachowań, jak i cech charakteru oraz ograniczeń, które każdy z nas w sobie posiada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *