Czy związek z młodszym mężczyzną o 20 lat, 10 lat może się udać?

Związki kobiet z mężczyznami o kilka lub kilkanaście lat młodszymi stają się coraz bardziej powszechne, a ich społeczna akceptacja znacząco zwiększyła się w ostatnich latach. Wiele pań na początku relacji uczuciowych z młodszymi panami zadaje sobie pytanie, czy związek może się udać. Odpowiedź na to pytanie jest jednak złożona i wymaga uwzględnienia wielu aspektów.

Jaka różnica wieku może negatywnie wpłynąć na związek?

Ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, przy rozpoczynaniu związku z młodszym facetem, jest to, jak duża jest różnica wieku. Jeżeli jest niewielka i wynosi około 10 lat, to z dużym prawdopodobieństwem taka relacja ma szansę powodzenia. Wynika to z tego, że dekada nie jest nawet różnicą pokolenia.

Różnica wieku w związku, która jest większa niż 20 lat, sprawia, że szanse na powodzenie relacji maleją. Może sprawić, że osoby w związku będą zupełnie inaczej postrzegać świat. Prawdopodobnie też sposób spędzania wolnego czasu oraz zainteresowania mogą stanowić w takim związku bariery nie do przejścia.

Czy związek z młodszym mężczyzną może się udać?

Nie każdy związek z młodszym partnerem jest skazany na porażkę. Nawet w przypadku, gdy między kobietą a mężczyzną jest ponad 20 lat różnicy, to jeśli coś ich łączy, np. hobby lub ideały, którymi kierują się w życiu, to jest szansa, że uczucie i namiętność nie wypalą się po krótkim czasie.

Jeżeli obydwie strony będą akceptowały swoje wady i ograniczenia, to wtedy szanse na to, że związek się uda, również będą rosnąć. Z kolei, kiedy mężczyzna albo kobieta będą starali się narzucić drugiej osobie swój styl życia i przekonania, to taki relacja, nawet jeżeli różnica jest mniejsza niż 10 lat, może się nie udać.

Co zrobić, by pozbyć się problemów w relacji z młodszym facetem?

Istnieje kilka kroków, które można podjąć w celu zniwelowania problemów wynikających z różnicy pokoleń między partnerami. Po pierwsze każda ze stron powinna zaakceptować to, że druga osoba może w nieco inny sposób postrzegać świat ze względu na różnicę wieku. Akceptacja pewnych różnic międzypokoleniowych sprawi, że związek będzie miał większe szanse.

Każda relacja powinna się składać z kompromisów. Sposób spędzania wolnego czasu może się różnić w zależności od pokolenia. Młodsi zazwyczaj lubią chodzić na różnego typy imprezy, z kolei starsi częściej szukają chwil spokoju. Warto więc pójść w takich sytuacjach na ustępstwa. Na przykład, gdy w jednym tygodniu poszliście na imprezę w klubie, to w następnym możecie spędzić romantyczny wieczór we dwójkę w zaciszu domowym.

Jednym z problemów, który pojawia się w związkach starszej kobiety z młodszym mężczyzną, jest to, że kobieta próbuje być matką dla swojego partnera. Objawia się to między innymi byciem nadopiekuńczą czy traktowaniem faceta w sposób protekcjonalny. Nawet jeśli taka relacja odpowiada mu na początku, to związek z biegiem czasu może stać się toksyczny. Dlatego lepiej, gdy relacja jest budowana w sposób partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *