Młodszy partner – czy jest się czego obawiać?

Rozpoczynanie relacji z młodszym partnerem może być dla kobiety intrygującym, ale i jednocześnie skomplikowanym przejściem. Niektóre tego rodzaju związki mogą nie przetrwać z powodu obaw, które męczą dojrzałe partnerki. W tym artykule przeczytasz, czy jest się czego obawiać w związku z młodszym facetem i z czego mogą wynikać obawy.

Czego boją się kobiety, zaczynając relację z młodszym facetem?

Zaczynając relację z młodszym od siebie facetem, kobiety często boją się różnic związanych z wiekiem partnerów. Jednym z częściej zadawanych sobie pytań jest — co jeżeli znajdzie sobie młodszą? Dojrzały wiek jest w opinii wielu kobiet wadą. Każda dodatkowa zmarszczka lub fałdka wygląda w oczach starszej kobiety na wyraźniejszą niż te, które widać u osób w wieku ukochanego. Z kolei zachowanie wydaje się być nieodpowiednie, ponieważ slang, którym posługują się osoby w wieku partnera, jest niezrozumiały lub kobieta nie zna jednego z modnych seriali.

Różnica wieku w związku może sprawić, że w umyśle dojrzałej kobiety pojawia się pytanie, czy mężczyzna będzie chciał mieć w przyszłości dzieci. Niestety z wiekiem może być to coraz bardziej problematyczne, a nawet jeżeli do menopauzy jeszcze partnerce daleko, to nie chce już dla dziecka ryzykować własnego zdrowia lub po prostu nie ma siły i ochoty na jego wychowywanie.

Często obawy wzbudzają również opinie bliskich i otoczenia, które mogą namieszać w głowie. W przypadku relacji starszej kobiety i młodszego mężczyzny lęk wywołuje pierwsze spotkanie i rozmowa na temat związku z rodzicami partnera. Obawa pojawia się dlatego, że kobieta może okazać się równolatką ojca lub matki mężczyzny, co może wywołać stresującą sytuację dla obu stron.

Czy jest się czego obawiać w związku z młodszym mężczyzną?

Obawy, które pojawiają się w trakcie związku z młodszym mężczyzną, nie biorą się znikąd. Jednak należy pamiętać, że każdy mężczyzna jest inny, a to, że jest młodszy, nie oznacza, że np. byłby gotów do zdrady i po roku związku będzie szukał nowej, młodszej kobiety. Wiele związków, gdzie między partnerami jest spora różnica wieku, żyje od lat w szczęśliwych małżeństwach i nie jest powiedziane, że relacja z młodszym jest skazana na porażkę.

Nie ma się również czego obawiać, jeśli głównym problemem jest strach przed niekorzystną opinią innych. Jednak w przypadku, gdy między partnerami staje odmienne zdanie na temat posiadania w przyszłości dzieci, to lepiej będzie porozmawiać poważnie na ten temat i zastanowić się, czy nie jest to zbyt duża rozbieżność zdań.

Przyczyny obaw w relacji z młodszym facetem

Przyczynami obaw kobiet w związkach z młodszym facetem bardzo często są stereotypy. Jednym z nich jest ogólne upowszechnianie w społeczeństwie tego, że dojrzała kobieta staje się nieatrakcyjna. Łączy się to m.in. z rolą, jaką od lat pełni kobieta w związku — rolą matki.

We wcześniejszych epokach zakładano, że kobieta, która nie może już rodzić dzieci, nie jest atrakcyjną kobietą, z którą warto wziąć ślub. Mimo że teraz postrzeganie płci żeńskiej nieco się zmieniło, to pozostałości tego sposobu myślenia nadal są zauważalne. Widać to np. w różnicy między postrzeganiem dojrzałych kobiet a mężczyzn w tym samym wieku. U płci męskiej oznaki starości są czasem uważane nawet za atut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *