Jak stworzyć udany związek? 3 sposoby

Każdy, kto zaczyna nowy związek, chce wierzyć, że będzie to już na zawsze i do końca życia. Chcemy mieć nadzieję, że stworzymy związek trwały, zgodny a uczucie będzie tak silne, że żadna siła nie będzie w stanie jej zerwać. Oczywiście nie ma złotego środka, który gwarantowałby udany związek, ale dzięki kilku ważnym zasadom, można zwiększyć jego szanse na przetrwanie i sprawić, aby był wartościowy. Jak to zrobić? Przeczytaj poniższy artykuł.

  1. Rozmawiajcie
  2. Stwórzcie związek partnerski
  3. Kłóćcie się mądrze

1. Rozmawiajcie

Umiejętność porozumiewania się to podstawa trwałości związku. Z biegiem lat i wzrastającym stażem, partnerzy potrafią porozumieć się bez słów. Wystarczy rzucić krótkie hasło, aby druga strona wiedziała, o co chodzi. Dzięki szczerym i częstym rozmowom zawsze wiadomo, co czuje druga osoba, jakie są jej pragnienia, potrzeby i oczekiwania. Co ją boli, martwi czy niepokoi. Nikt nie urodził się jasnowidzem zatem bez szczerej i jasno sprecyzowanej rozmowy, żadna ze stron nie będzie miała pojęcia o tym, co siedzi w głowie partnera. Nie skazujcie się na domysły, nie używajcie aluzji, nie uciekajcie się do sarkazmu i metafor, ponieważ to wszystko mija się z prawdziwymi przekonaniami. Mówcie jasno, wyraźnie i głośno o tym, co wam siedzi na żołądku.

2. Stwórzcie związek partnerski

Stworzenie trwałego i zgodnego związku wymaga ogromnej pracy oraz czasu. Wspólne życie nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza kiedy związek raz po raz trawią kryzysy. Jednak, wbrew pozorom, nawet jak układa się dobrze, nie można spoczywać na laurach, tylko stale dbać i pielęgnować związek. Aby stworzyć udany związek partnerski, trzeba ciągle zabiegać o druga stronę. Dobrym, miłym i czułym trzeba być dla siebie przez cały czas, a nie tylko na początku związku. Wśród codziennych obowiązków i bieganiny, starajcie się wygospodarować czas dla siebie. Największym wrogiem każdego związku jest rutyna, która zabija miłość. Umawiajcie się na randki, starajcie się na nowo rozpalać ogień, jaki was połączył. Pielęgnujcie swoją miłość i nie dajcie jej osłabnąć. Poznawajcie się na nowo, troszczcie się o siebie i bądźcie dla siebie dobrzy.

3. Kłóćcie się mądrze

Kłótnie w związku są normalne, ale trzeba też umieć się kłócić. Kiedy relacja jest silna, wówczas żadne nieporozumienie nie jest w stanie jej zniszczyć. Kiedy dojdzie między wami do spięcia, uważajcie na słowa. W czasie kłótni nie rzucajcie wzajemnie oskarżeniami, nie obwiniajcie jedno drugiego, nie obrażajcie się, nie używajcie wulgaryzmów czy wyzwisk pod adresem drugiej osoby. To zwyczajny okaz braku szacunku dla uczuć.

Używajcie racjonalnych argumentów, starajcie się raczej rozmawiać o problemie, a nie awanturować. Nie przejmujcie się, jeśli sprzeczki i kłótnie zdarzają się wam za często. Na częstotliwość kłótni nie ma reguły. Czasem sytuacje sporne pojawiają się częściej, a czasem rzadziej. Najważniejsze to umieć ze sobą rozmawiać, a nie prowadzić wojnę.

Nie istnieje recepta na udany i szczęśliwy związek. Nikt nie dostaje dyplomu ukończenia uniwersytetu szczęśliwego małżeństwa. Aby stworzyć trwałą relację trzeba uczyć się na błędach i dostrzegać wzajemnie swoje potrzeby i pragnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *