Czy młodszy facet może dać stabilizację?
Stabilizacja to dla wielu osób ważny element w związku. Pozwala na spokojne życie z partnerem bez ciągłych obaw o bezpieczną przyszłość. Zazwyczaj wiąże się z dobrą sytuacją finansową i stałą pracą. W tym artykule przeczytasz, czy młodszy facet może dać stabilizację i co zrobić w przypadku, gdy woli odmienny rodzaj relacji.
- Czym jest stabilizacja w związku?
- Czy młodszy facet może dać stabilizację w związku?
- Co zrobić, gdy młodszy mężczyzna nie chce stabilizacji w związku?
Czym jest stabilizacja w związku?
Stabilizacja w związku to przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Daje obojgu partnerom przestrzeń, w której mogą się realizować. Takie wrażenie może dać mężczyzna, który potrafi nie tylko pocieszyć w trudnej sytuacji, ale i stara się zlikwidować ewentualny problem. Jeżeli nie wiesz, jak stworzyć udany związek z młodszym partnerem, to zacznij od pracy właśnie nad stabilizacją.
Ze stabilizacją w związku kojarzy się również konkretny styl życia. Mężczyzna powinien wtedy za cel postawić sobie znalezienie stałej pracy i zapewnienie sobie oraz partnerce stałych dochodów. To łączy się także z rozsądnym ich wydawaniem. Ważna jest również dobra organizacja i chęć dzielenia się z partnerką problemami.
Czy młodszy facet może dać stabilizację w związku?
Skoro wiemy już, czym jest stabilizacja w związku, to trzeba sobie również odpowiedzieć na pytanie, czy jest ona możliwa w relacji z młodszym facetem. Skoro taki człowiek czasem dopiero uczy się odpowiedzialności, to czy jest w ogóle możliwe, by związek z nim opierał się na stabilizacji? Oczywiście, że możliwe. Nie należy wrzucać wszystkich młodych mężczyzn do jednego worka i zakładać, że wpasuje się w stereotypy.
Czasem życie zmusza ludzi do tego, by szybciej dorośli i nauczyli się odpowiedzialności za swoje czyny oraz inne osoby w bardzo młodym wieku. Dlatego może okazać się, że młodszy od nas mężczyzna będzie nawet dojrzalszy psychicznie niż my.
Gdyby jednak założyć, że wyłącznie faceci z traumatycznymi przeżyciami potrafią dać stabilizację w związku, to takie przypadki byłyby wyjątkami. A nie tylko trudna sytuacja życiowa może sprawić, że mężczyzna będzie odpowiedzialny. Przyczyną może być po prostu typ charakteru, który sprawia, że danej osobie nie zależy w młodości jedynie na szalonych imprezach czy podróżach. Takim facetom szczęście może dać właśnie stabilizacja, czyli dobra praca, własne mieszkanie i znalezienie osoby, z którą może dzielić szczęście. Dlatego nie należy kierować się stereotypami i zakładać, że każdy młodszy od nas mężczyzna nie będzie chciał w związku stabilizacji.
Co zrobić, gdy młodszy mężczyzna nie chce stabilizacji w związku?
Czasem jednak może się zdarzyć, że młodszy od nas mężczyzna nie chce stabilizacji w związku, a jego najbliższe cele wprowadzają do naszego życia chaos. Kiepskim wyjściem będzie zakazanie partnerowi spełnienia swoich marzeń. Obydwoje powinniście realizować swoje cele, a tym młodsza osoba, która dopiero od niedawna ma taką możliwość.
W tym wypadku rozwiązaniem może być danie partnerowi trochę czasu na realizację marzeń i zrobienie w tym celu przerwy w związku. Jednak to sprawdzi się w przypadku krótkiego okresu, np. kilku miesięcy. To często bolesna opcja, lecz po czasie może mieć korzystne skutki dla obojga. Jednak jeśli przyczyną rozbieżnych opinii na temat stabilizacji jest inny tryb życia, który może być związany z niechęcią np. do wspólnego zamieszkania, to prawdopodobnie próba pogodzenia się w tej sprawie może nie mieć sensu.
Może też zdarzyć się, że kobieta jest gotowa na zmianę dla mężczyzny trybu życia i czuje, że może to dobrze na nią wpłynąć. W takim wypadku warto podjąć ryzyko i zmienić sposób funkcjonowania, do jakiego jesteśmy przyzwyczajone. Może to mieć bardzo pozytywne skutki w relacji z partnerem.
Jasne, że może. To nie wiek gra rolę, tylko czy facet ma poukładane w głowie. 😉 Bez tego to nawet 40-latek nie da stabilizacji.