Zalety bycia singlem

Wszyscy wokół mówią Ci, że to już najwyższy czas się z kimś związać na stałe, ale Tobie jest dobrze, tak jak jest? My uważamy, że wybór należy do Ciebie! A żeby ułatwić Ci przetrwanie takich komentarzy, przedstawiamy zalety bycia singlem.

Życie towarzyskie

Będąc singlem lub singielką, możesz swobodnie decydować o swoim życiu towarzyskim. Poświęcać więcej czasu przyjaciołom, poznawać nowych ludzi. Robić to wtedy, kiedy masz na to ochotę. Nie musisz się dopasowywać do terminarza i oczekiwań drugiej osoby, co często bywa ograniczające.

Podróżowanie

Chcesz się przeprowadzić na drugi koniec kraju? A może marzy Ci się kilkutygodniowa podróż do Azji? Nic nie stoi na przeszkodzie! No, może oprócz pracy i finansów, ale to się zawsze da załatwić, prawda? Nie musisz liczyć się z tym, że Twój partner/partnerka od tułania się z miejsca na miejsce, woli wakacje all inclusive, których… Ty nie znosisz.

I Twoje plany wyjazdowe mogą być bardziej elastyczne, nie muszą uwzględniać urlopu innych.

Czas dla siebie

Będąc singlem, masz zdecydowanie więcej czasu dla siebie, który możesz wykorzystać w dowolny sposób. Chcesz się rozwijać? Proszę bardzo. A może masz taki czas, że jedyna rozrywka, która Ci odpowiada, to czytanie książek, oglądanie ulubionych seriali czy granie w gry komputerowe? Nie martw się, nikt nie będzie Ci w tym przeszkadzał. Chyba że masz psa lub kota, ale wydaję nam się, że bez problemu się z nimi dogadasz.

Niezależność

Robisz to, co chcesz, czego chcesz i jak chcesz. To ważne dla osób, które bardzo cenią sobie niezależność… lub dopiero jej się uczą. Nie musisz się dostosowywać do planów innych osób, a także liczyć się z ich zdaniem. Czy to egoizm? Tak. Ale zdrowy egoizm, jeśli właśnie jest Ci to potrzebne. Szczególnie jeśli wcześniejszy związek był toksyczny.

Przestrzeń

Będąc w związku, nieustannie denerwowało Cię, zbyt mało miejsca w łóżku, porozrzucane wszędzie ubrania, przepełnione szafy? Gdy jesteś singlem, sam odpowiadasz za swoją przestrzeń, bez względu na to, czy lubisz minimalizm i porządek, czy eklektyzm połączony z lekkim bałaganiarstwem. W końcu to tylko Twoja przestrzeń i samodzielnie możesz decydować o tym, jak wygląda.

Brak kompromisów

Bycie w związku to nieustanne kompromisy. Bo on je mięso, a ona nie. On lubi chodzić do kina, ona woli obejrzeć stare filmy w domu. Można by tak wymieniać bez końca, prawda? Chociaż, jeśli jesteś singlem, to możesz zapomnieć o tych nieustannych kompromisach, bo to Ty o wszystkim decydujesz i robisz dokładnie to, co lubisz.

Kariera zawodowa

Oczywiście, można być w szczęśliwym związku i rozwijać swoją karierę zawodową, aczkolwiek… wymaga to kompromisów. A także poświęcenia większej ilości czasu oraz zaangażowania, ponieważ konieczne jest żonglowanie obowiązkami. Łatwiej jest piąć się po szczeblach kariery lub zakładać własną działalność gospodarczą, gdy jest się samemu. Chcesz wykorzystać tę możliwość?

Dbanie o siebie

Gdy masz więcej czasu, możesz lepiej zadbać o siebie. Pójść na zabiegi urodowe, na siłownię, do klubu fitness. Uważasz, że czas przejść na dietę? Nikt nie będzie codziennie Ci w tym przeszkadzać, kupując do domu niezdrowe batoniki i czipsy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *