Portale randkowe – czy warto z nich korzystać? 4 najpopularniejsze portale randkowe w Polsce

Każdy sposób jest dobry, żeby spotkać miłość swojego życia. Obecnie najpopularniejszym miejscem do tego jest oczywiście Internet. Można więc powiedzieć, że dziś nie zakochujemy się już od pierwszego wejrzenia, ale od pierwszego kliknięcia. Z pomocą przychodzą bowiem portale randkowe, na których znaleźć można przyszłego męża lub przyszłą żonę, a kandydatów nie brakuje, wprost przeciwnie, jest ich mnóstwo. Gdzie więc szukać miłości swojego życia, z jakich stron internetowych korzystać?

eDarling

eDarling to jeden z najpopularniejszych portali randkowych w Polsce, ale i za granicą. To, co go wyróżnia, to stosowana metoda doboru partnerskiego. W momencie zakładania profilu kandydat odpowiada na setki pytań, dzięki którym poznawane są jego poglądy, oczekiwania, cechy charakteru, wykształcenie itp. To pozwala na lepsze dopasowanie potencjalnego partnera lub partnerki. Portal po przeanalizowaniu odpowiedzi sam wskazuje osoby, które mają z nami najwięcej wspólnego. Dzięki temu można od razu poznać osobę, która ma podobne cele w życiu. Nie oznacza to jednak, że nie można przeglądać innych profili. Z eDarling korzysta już ponad 200 000 osób w Europie, a ponad 80% z nich może pochwalić się wyższym wykształceniem. Użytkowanie portalu jest bezpieczne, dzięki kontroli jakości profilu każdej osoby. Niestety należy liczyć się z opłatami za korzystanie ze strony, sama rejestracja konta jest darmowa.

Sympatia

Sympatia to portal randkowy, który może pochwalić się wieloma użytkownikami. Korzystanie z niego jest płatne, jednak nie są to wysokie opłaty. Miesięczny koszt to ok. 17 zł. Portal ma prosty regulamin, jednak niektórych może drażnić automatyczne przedłużanie abonamentu przy płatności kartą kredytową. Na stronie użytkownicy skorzystać mogą z wielu przydatnych funkcji. Widzą, kto oglądał ich profil, kto odczytał ich wiadomość itp. Minusem jest jednak obecność sporej ilości fikcyjnych profili. Są one tworzone przez oszustów lub osoby, które chcą „zażartować”. Należy więc uważnie przyglądać się wszystkim potencjalnym kandydatom.

MyDwoje

MyDwoje to portal podobny nieco do eDarling. Jest on przeznaczony dla osób wymagających, takich, które wiedzą, jakie mają oczekiwania co do potencjalnego partnera. Portal jest oczywiście płatny i nie są to małe koszty, to nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. MyDwoje posiada Test Doboru Partnerskiego, dzięki któremu można poznać osobę o zbliżonych poglądach i oczekiwaniach. Zdarza się, że na portalu pojawiają się również oferty zagraniczne. Strona na cieszy się dobrymi opiniami wśród użytkowników, niektórzy jednak twierdzą, że jest tam sporo „martwych” profili i niewiele tam się dzieje.

Swatka

Swatka to kolejny portal randkowy, z którego chętnie korzystają Polacy. Zalogowanych jest tam coraz więcej nowych użytkowników. Wszystkie profile są sprawdzane i moderowane, by wykluczyć fikcyjne konta. Portal Swatka jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Znaleźć tam można użytkowników właściwie w każdym wieku. Strona ta może się pochwalić istnieniem jeszcze jednego portalu randkowego – Polish Hearts dla Polaków mieszkających za granicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *