Najpiękniejsze filmy o miłości – 5 polecanych

Filmy o miłości, nie muszą ograniczać się tylko do luźnego kina romantycznego. Wątki prawdziwej miłości rozgrywają się, tak jak w prawdziwym życiu, w cieniu różnych zawirowań i problemów. Może być ukazana na szereg różnych sposobów. W poniższym zestawianiu przedstawiamy najpiękniejsze filmy o miłości.

  1. Zakochany bez pamięci
  2. Pamiętnik
  3. Bezsenność w Seattle
  4. Lepiej późno, niż później
  5. Holiday

1. Zakochany bez pamięci (2004) – Jim Carrey, Kate Winslet

Jest to obraz, który pokazuje, że miłość niesie za sobą nie tylko szczęście i cudowne chwile, ale także ból i cierpienie. Główny bohater filmu, Joel odkrywa, że jego była dziewczyna Clementine, poddała się zabiegowi wymazania go z pamięci. Sam postanawia zrobić to samo, jednak w trakcie całej procedury uświadamia sobie, jak bardzo kocha swoją byłą i dość ekscentryczną dziewczynę, o której chce pamiętać.

2. Pamiętnik (2004) – Ryan Golsing, Rachel McAdams

To absolutny klasyk z serii filmów o miłości. To niezwykła i wzruszająca opowieść o sile uczucia, jakie połączyło dwoje ludzi o całkowicie różnych statusach społecznych. Allie i Noah zakochują się w sobie jako bardzo młodzi ludzie. Jednak łącząca ich miłość, stale napotyka na kolejne przeszkody. Nie jest to oklepana i przesłodzona opowieść, która kończy się przewidywalnym happy endem. Ten obraz pokazuje, czym charakteryzuje się prawdziwa miłość, która jeśli jest silna i prawdziwa, musi walczyć.

3. Bezsenność w Seattle (1993) – Meg Ryan, Tom Hanks

Lata 90. to czasy świetności filmów z miłością w tle. Do najpiękniejszych i najbardziej wzruszających, należy niewątpliwie film „Bezsenność w Seattle”, który oglądniesz online. A o czym opowiada ta romantyczna historia? Sam jest młodym wdowcem, samotnie wychowującym kilkuletniego synka. Doskwiera mu samotność oraz brak utraconej żony, jednak dla dobra swojego dziecka, nie załamuje się. Chłopiec jednak widzi cierpienie ojca i dlatego dzwoni do radia, prosząc słuchaczy o nową mamę. Całej audycji, przysłuchuje się niejaka Annie, która poruszona historią Sama i jego syna, postanawia wyruszyć do Seattle, by ich poznać.

Jest to jeden z tych filmów romantycznych, który pozostaje z widzem już na zawsze. To historia idealnej miłości, nie tylko między kobietą a mężczyzną, ale również między ojcem a synem.

4. Lepiej późno niż później (2003) – Jack Nicholson, Diane Keaton

To opowieść o niekonwencjonalnej miłości między ludźmi w podeszłym wieku. Głównymi bohaterami są Erica znana, ceniona autorka scenariuszy i reżyserka sztuk teatralnych oraz Harry, zajmujący się umawianiem z dużo młodszymi kobietami. Tych dwoje, nie miało prawa się spotkać. Ona ułożona, prowadzącą spokojne i uporządkowane życie i on, podstarzały playboy i właściciel wytwórni hiphopowej. Życie tych dwojga wywraca się do góry nogami, kiedy trafiają na siebie za sprawą córki Erici, randkującej z Harrym. Film pokazuje, że nie tylko młodzi ludzie, mogą się szaleńczo zakochać i zmienić swoje życie o 360 stopni.

5. Holiday (2006) – Kate Winslet, Jude Law, Cameron Diaz, Jack Black

Film co prawda utrzymany w atmosferze świąt Bożego Narodzenia, jednak można go oglądać również i w czerwcowe wieczory. Przedstawia losy dwóch kobiet, które przeżywając właśnie zawód miłosny, postanawiają zamienić się domami. Jedna leci do Los Angeles, a druga do małej miejscowości w Wielkiej Brytanii. Ta zamiana pozwala im spojrzeć na swoje życie z zupełnie innej perspektywy. Film utrzymany jest w lekkiej i komediowej konwencji, jednak pomiędzy wierszami, zawiera ważne przesłanie. Aby zmienić swoje życie na lepsze, trzeba czasem podjąć radykalne kroki i zrobić coś szalonego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *