Czy umawiać się na randki w ciemno? Za i przeciw

Randka w ciemno, jak sama nazwa wskazuje to całkowita niewiadoma. Nie wiemy na dobrą sprawę, kogo spotkamy i czy ta osoba rzeczywiście wygląda tak, jak się przedstawia? Takiemu spotkaniu towarzyszy ogromna ekscytacja, onieśmielenie i niepewność. W głowie kłębi się wiele pytań i niepewności. Dlatego w poniższym artykule, przedstawiamy wady i zalety randek w ciemno.

Randka w ciemno – zalety

Spotkanie z nieznajomym zawsze zapala tę iskierkę podniecenia i chęć odkrycia tego, co nieznane. Zdecydowana większość osób, nie wie z kim, będzie mieć do czynienia. Radka w ciemno traktowana jest raczej jako przygoda, wyzwanie, ciekawość i rozrywka. Mało kto wiąże z takimi spotkaniami plany na przyszłość lub liczy, że spotka w ten sposób wielką miłość. Przeważnie ludzie spotykający się na takiej randce znają się, lecz poznali się przez internet i jest to dla nich okazja do porozmawiania na żywo.

Jeśli jednak nie znamy danej osoby, nigdy nie widzieliśmy jej na oczy, a na spotkanie umówił nas ktoś ze znajomych, to warto o takim spotkaniu pomyśleć w ten sposób, że to okazja do poznania kogoś nowego. Przy okazji, możemy być sobą i nie udawać kogoś, kim nie jesteśmy. Możemy być szczerzy, aż do bólu, od początku do końca spotkania.

Randka w ciemno to również coś szalonego, ponieważ decydujemy się na wyjście z kimś kompletnie obcym i nieznanym. Wszystkie emocje, które temu towarzyszą, jak tzw. motyle w brzuchu, drżenie rąk czy ściśnięty żołądek, pozostają w pamięci na długo.

Randka w ciemno – wady

To, co jest niezaprzeczalną wadą tego typu randki, to fakt, że generuje również ogromny stres i niepewność. Mimo że z jednej strony nakręca to również pozytywne emocje, to niestety potrafią zaprzątać myśli nawet na kilka dni przed spotkaniem i utrudniać tym samym codzienne życie. Człowiek nie może się nad niczym skupić, ponieważ cały czas rozmyśla o nadchodzącej randce i zastanawia się, jak będzie wyglądać ta druga osoba.

Wiele osób popełnia w tym zakresie jeden, podstawowy błąd. Mianowicie, mają zbyt wygórowane wymagania. Kiedy idzie się na takie spotkanie z konkretnymi „wymaganiami”, to jest więcej niż pewne, że ta znajomość raczej nie przetrwa. Najlepiej podejść do sprawy z dystansem. Być może spotkanie nie będzie idealne, jednak jeśli mimo tego nadal mamy ochotę na dalsze spotkania, to mogą być one wtedy tylko lepsze.

Do randek w ciemno trzeba podejść na luzie. Skoro się nie znacie, nigdy wcześniej się nie spotkaliście, to nie musicie wiązać z tą znajomością żadnych planów. To nie jest nic zobowiązującego. Z dwojga złego, lepiej iść na takie spotkanie z negatywnymi uczuciami i się pozytywnie rozczarować, niż odwrotnie. Nawet jeśli poczujemy, że z takiego związku nic by nie było, to przecież nie oznacza, że mamy się z tą osobą już nie zobaczyć. Może zostać naszym kolegą, znajomym a być może, przyjacielem, do którego zawsze będzie można się zwrócić, pogadać i miło spędzić czas.

To czy zdecydujecie się na kontynuowanie znajomości, zależy tylko od was. Nikt was do niczego nie będzie zmuszał. Najważniejsze to przełamać się i w ogóle spróbować, aby móc stwierdzić, czy takie spotkania mają rację bytu, czy też nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *