Jak zakończyć związek z facetem, mężczyzną?

W bajkach i filmach związki kończą się ślubem oraz miłością do grobowej deski. Niestety życie nie jest hollywoodzką produkcją i zdarzają się w nim rozstania, przez które, czasem niejednokrotnie, musimy przebrnąć. Sprawdź jak zakończyć związek z facetem, mężczyzną, by pokazać klasę i nie przysporzyć mu dodatkowego bólu.

Jak przygotować się do rozstania?

Oznajmienie parterowi decyzji o rozstaniu powinno być poprzedzone dogłębnymi przemyśleniami, by być pewną swojej decyzji. Poznanie swoich potrzeb i motywacji pozwala na bardziej merytoryczną rozmowę podczas zerwania oraz na unikniecie sytuacji, w której będziesz prosiła partnera o powrót do siebie kilka dni po rozstaniu. Pamiętaj, że gdy zastanawiasz się nad zerwaniem, nie powinnaś udawać, ze wszystko między wami układa się świetnie, planować z nim wspólnej przyszłości, czy okazywać mu wylewnie uczuć. Takie sprzeczne zachowanie sprawi, że w momencie rozstania parter będzie zszokowany i jeszcze bardziej rozgoryczony.

Nie unikaj spotkania

Informacja o zakończeniu związku powinna być przekazana osobiście. To nie czas na wysłanie sobie wiadomości w komunikatorach, telefon, czy zaangażowanie w to osób trzecich. Nawet jeżeli spotkanie będzie trwało zaledwie kilka minut, okażesz tym szacunek byłemu parterowi. Świadczy to także o odwadze i ukazuje pewność i nieodwołalność Twojej decyzji. Nie ma dobrego miejsca na rozstanie, jednak uważamy, że najlepiej zrobić to w domu lub w neutralnym miejscu np. na spacerze. Warto unikać dużych skupisk ludzi.

Bądź szczera

Szczerość to podstawa przy kończeniu związku z chłopakiem. Warto przedstawić mu prawdziwe, racjonalne powody Waszego zerwania, a także wyjaśnić, dlaczego uważasz takie rozwiązanie za najlepsze dla Was. Nie warto okłamywać partnera, że nigdy się go nie kochało, bądź używać frazesu „to nie Twoja wina, to ja”. Należy jednak uważać na nadmierną szczerość. Szczegółowe wyliczenia i przytaczanie sytuacji, które sprawiały, że źle czułaś się w tej relacji, mogą dodatkowo zaboleć mężczyznę.

Nie atakuj partnera

Podczas rozstania należy okazać parterowi szacunek i nie obwiniać go o rozpad związku. Jak dobrze wiemy, wina zazwyczaj leży po dwóch stronach. Brakiem klasy jest wypominanie partnerowi jego braków czy mankamentów, oraz agresywna rozmowa i krzyk. Wiele kobiet, które zakończyły swój związek bardzo emocjonalnie, atakując byłego partnera, z czasem dochodzi do wniosku, że to nie było najlepsze rozwiązanie.

Rozstanie i co dalej?

Musisz dać sobie sprawę, że mimo tego, że rozstanie było zainicjowane przez Ciebie będziesz cierpieć. Daj sobie czas na powrót do normalności i pozwól sobie na odczuwanie różnych emocji. Pamiętaj jednak, że mimo tęsknoty za byłym partnerem nie warto proponować mu przyjaźni, powrotu do związku, czy spotkania. Po rozstaniu nie należy opowiadać szczegółów z Waszego wspólnego życia przyjaciółkom czy rodzinie. Brakiem klasy jest także przekazywanie osobom trzecim wstydliwych sekretów czy tajemnic byłego partnera. Za bezsensowne i zwyczajnie głupie uważamy też afiszowanie się z nowym partnerem przed ex.

One Comment

  1. Odpowiedz
    Małgorzata 04/05/2022

    Najtrudniejsze jest sprawdzenie, czy aby na pewno rozstanie to jedyna słuszna opcja. Czasami w chwilach kryzysu można podjąć taką decyzję, a to błąd. Może wspólna sesja u psychologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *