Jak zakończyć związek z dziewczyną, kobietą?

Podjęcie decyzji o rozstaniu rzadko jest łatwe. Istnieje jednak jeszcze trudniejsza kwestia w tym aspekcie – poinformowanie o swojej decyzji partnerkę. Zerwanie bywa trudne i wyczerpujące emocjonalnie dla obydwóch stron, dlatego wiedzieć jak zakończyć związek z dziewczyną, kobietą, by przysporzyć sobie i jej jak najmniej bólu.

Przed zerwaniem

Bardzo często podjęcie ostatecznej decyzji o rozstaniu jest trudne. Warto pamiętać, by nie decydować się na to rozwiązanie w emocjach np. po kłótni. Tę kwestię należy dobrze przemyśleć, by mieć pewność, że nie ma szans na naprawienie relacji. Brakiem klasy jest gwałtowne zerwanie, by kilka chwil później prosić partnerkę o powrót do związku. Warto dokładnie zastanowić się nad motywami zerwania, tak aby móc je racjonalnie przedstawić partnerce. Gdy jesteś pewien konieczności rozstania, nie zwlekaj z przekazaniem swojej decyzji. Nigdy nie będzie dobrego czasu na zerwanie i odkładanie tego na „po urodzinach”, „po Świętach”, czy „po wakacjach” nie ma najmniejszego sensu.

Osobista rozmowa

Najgorszym co można zrobić, jest zerwanie przez komunikator internetowy, SMS, czy telefon, a także przekazanie informacji kobiecie przez osobę trzecią. Nie zastanawiaj się także nad zniknięciem z życia kobiety bez słowa! To z pewnością nie zmniejszy jej bólu i rozgoryczenia. By móc zakończyć związek z klasą należy odważyć się na wyznanie tego partnerce w cztery oczy. Najlepiej zrobić to w neutralnym miejscu, które nie przywołuje w niej żadnych miłych wspomnień. Pod żadnym pozorem nie przynoś jej kwiatów bądź innych upominków!

Szczerość

Podczas kończenia związku z dziewczyną należy być szczerym. Warto powiedzieć jej o powodach rozstania bez „owijania bawełnę”, nawet jeżeli przyczyną jest romans. Oszukiwanie w tej sytuacji nie ma sensu, a odkrycie prawdziwych motywów przez nią może ją dodatkowo zaboleć. Pamiętaj jednak, że nadmierna szczerość i szczegółowe wymienienie powodów i sytuacji, które przyczyniły się do rozstania, mogą dodatkowo zranić kobietę. Warto także uzasadnić, dlaczego Twoim zdaniem jest to najlepsze dla Was rozwiązanie.

Szacunek

Nie należy proponować bądź obiecywać przyjaźni podczas rozstania. W złym tonie jest także dawanie nadziei, że być może do siebie wrócicie. Świadczy to o braku szacunku do byłej partnerki, jej uczuć i przeżywanych właśnie emocji.

Wina z reguły leży po dwóch stornach, dlatego nie należy obwiniać kobiety za rozstanie. Nie wolno także obrażać jej, wypominać niewłaściwego zachowania w przeszłości, czy zwracać uwagę na mankamenty.

Co po rozstaniu?

Warto wiedzieć jak zachowywać się po rozstaniu w stosunku do byłej dziewczyny. Najlepiej zniknąć z jej życia. Jeżeli jednak macie wspólne sprawy do zamknięcia lub zostawiłeś u niej swoje rzeczy, pamiętaj, by nie prosić jej o załatwienie tego od razu. Daj kobiecie czas na „otrząśnięcie” się po rozstaniu. By zachować się z klasą, po zerwaniu nie należy także afiszować się z nową wybranką oraz opowiadać o ex i Waszych problemach znajomym czy rodzinie.

One Comment

  1. Odpowiedz
    Agata 05/11/2022

    Czas na otrząśnięcie? To może trochę potrwać. Najlepiej od razu załatwić wszystko, a nie po jakimś czasie się zjawić po swoje graty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *