Jak zadbać o związek ze starszą kobietą z dzieckiem?

Związki młodszych facetów ze starszymi kobietami wydają się nam nieszablonowe, choć coraz więcej par wychodzi z cienia. Relacje z dużą różnicą wieku stają się powszechne, przestają być tematem tabu, dlatego dzisiaj porozmawiamy o tym, jak prawidłowo pielęgnować związek ze starszą kobietą, która ma dzieci.

Problemy w związkach ze starszą kobietą z dziećmi

Związki z dużą różnicą wieku mogą budzić wiele obaw, najczęściej dotyczą one nierówności na różnych płaszczyznach życia. Nie są to jednak jedyne problemy, z którymi borykają się pary, problemów jest więcej, kiedy w życiu pojawia się dziecko.

Inne priorytety partnerów

Młody mężczyzna musi sobie uświadomić, że wchodząc w relację ze starszą kobietą z dzieckiem, nigdy nie będzie jej priorytetem. Byłoby wspaniale, gdyby kobieta równo traktowała swojego młodszego partnera, jak i dziecko, jednak dużo częściej mamy stawiają swoje dziecko na pierwszym miejscu w liście priorytetów. Warto sobie to uzmysłowić i zaakceptować, inaczej związek może się nie udać.

Większa odpowiedzialność dla młodszego partnera

Związek z kobietą, która jest matką, jest też swego rodzaju egzaminem dojrzałości dla mężczyzny. Partner młodszy o 20 lat musi sobie uświadomić, czy aby na pewno jest gotowy na ojcostwo, w końcu teraz będzie musiał wcielić się w rolę ojczyma. Często dużo młodsi partnerzy nie są gotowi na takie zobowiązanie.

Dwie różne wizje wspólnej przyszłości

Młody partner musi sobie także uzmysłowić, że kobieta starsza o 15 lat, która ma już dzieci może mieć inne aspiracje życiowe. Jeśli mężczyzna planuje w przyszłości założyć rodzinę, to musi liczyć się z tym, że jego starsza partnerka może już nie chcieć więcej dzieci. To ważne kwestie, które warto omówić, nim relacja się rozwinie. Wymaganie od partnerki kolejnej ciąży może być krzywdzące dla obu osób.

Jak zadbać o związek z kobietą z dzieckiem?

Związek ze starszą kobietą powinien być oparty na zaufaniu i szczerości. Od samego początku partnerzy powinni ze sobą rozmawiać, by móc rozwiewać na bieżąco swoje wątpliwości na temat relacji. Rozmowa może okazać się fundamentalna do zrozumienia swojego partnera, tylko dzięki niej można wspólnie planować przyszłość. Kiedy minie pierwsze zauroczenie, trzeba pamiętać o tym, by bliskość i czułość dalej odgrywała dużą rolę w życiu kochanków. Niezaprzeczalnie, by dbać o dobro związku, należy nauczyć się kompromisów. To relacja dwojga ludzi, którzy ciągle się muszą docierać do siebie, kompromisy są ważne, to one budują zdrowy i trwały związek.

O czym pamiętać wchodząc w związek ze starszą kobietą?

Związek z kobietą, która ma dziecko, wymaga też wiele cierpliwości, mogą zdarzać się przykre sytuacje, jeśli dziecko nie pogodziło się z rozwodem rodziców. Młodszy partner musi uzbroić się w dużą dozę cierpliwości, ponieważ akceptacja ze strony dziecka może nie być łatwa.

Na koniec chcielibyśmy dodać jeszcze jedną rzecz, o której warto pomyśleć, wchodząc w relację ze starszą kobietą, jak będzie wyglądało życie za 20 lat? Starsza partnerka może być już na emeryturze, a młodszy partner będzie miał około 40 lat, należałoby się zastanowić, czy związek z 60-letnią partnerką w wieku 40 lat to na pewno jest coś, czego chcemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *