Związek ze starszą kobietą o 10, 15, 20 lat – czy takie relacje mogą przetrwać?

Duże różnice wieku w związku dalej pozostają tematem tabu. Możliwe, że już powoli przywykliśmy do kombinacji młodej kobiety ze starszym facetem, jednak związek młodszego mężczyzny ze straszą o 20 lat partnerką, nadal budzi wiele kontrowersji, a takie pary mogą się mierzyć z ostracyzmem społecznym. Czy aby na pewno jest to słuszne? W dzisiejszym artykule postaramy się odczarować związki z dużą różnicą wieku.

Dlaczego duża różnica wieku w związku budzi kontrowersje?

Związki z dużą różnicą wieku budzą wiele kontrowersji, w szczególności, kiedy starsza okazuje się kobieta, a to w dużej mierze dlatego, że krytykujemy kwestie, które budzą w nas złość, niepokój. Model związku młodego mężczyzny ze starszą o 15 lat kobietą nie należy do wzorcowego schematu, dlatego niektórych tak oburza.

W świecie celebrytów często widzimy pary z dużą różnicą wieku, często jest ona nawet większa niż 20 lat, a jednak nie czujemy wtedy zgorszenia. Szkopuł tkwi w tym, że przywykliśmy do tego. Jednak kiedy takie związki pojawiają się w naszym najbliższym otoczeniu, to odczuwamy niepokój, nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni.

Najczęstsze problemy w związkach z dużą różnicą wieku

Związek z dużą różnicą wieku jest jak każdy inny, ma swoje problemy, bo przecież nie ma par idealnych. Poniżej przedstawiamy najczęstsze problemy, które wystawiają partnerów na próbę.

Nierówności w doświadczeniach życiowych

Nie da się ukryć, że starsza kobieta będzie bardziej doświadczona życiowo od swojego młodszego partnera. Związek polega na partnerstwie, a w takich kombinacjach zdarzają się sytuacje, w których partnerka wciela się w rolę matki, opiekunki, ponieważ partner nie jest jeszcze zbyt doświadczony. To sytuacja, która nie powinna mieć miejsca, nikt nie powinien w swoim partnerze szukać rodzica.

Brak dojrzałości emocjonalnej u młodszego partnera

Problemem dla młodego partnera może być też dojrzałość emocjonalna, takie związki mogą się udać, jeśli obie osoby są tak samo dojrzałe. Młodszy partner musi zadać sobie pytanie, czy szuka tylko przygodnego seksu ze starszą kobietą, czy jest gotowy poznać jej rodzinę. Nierzadko zdarza się tak, że dwudziestolatek wiąże się z 40-letnią kobietą, która ma dzieci. Należy wtedy zadać sobie pytanie, czy jest się gotowym na wspólną przyszłość z dziećmi.

Presja otoczenia

Wiele par musi mierzyć się z presją otoczenia i z ostracyzmem. Osoby trzecie nie są w stanie uwierzyć, że tego typu relacje również mogą opierać się na partnerstwie. Obcy z góry zakładają, że ktoś w związku z dużą różnicą wieku jest pokrzywdzony, że starsza kobieta wykorzystuje młodszego partnera bądź odwrotnie.

Czy związek ze starszą kobietą o 15, 20 lat może się udać?

Mimo wyżej wymienionych problemów, z którymi mogą borykać się pary z dużą różnicą wieku, to możemy śmiało stwierdzić, że takie relacje się udają. W partnerstwie najważniejsze jest zrozumienie i komunikacja, jeśli dwoje partnerów będzie jasno komunikowało swoje potrzeby, oraz zna ryzyko takiej relacji, to związek ma szansę przetrwać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *