Co faceci sądzą o gorsetach, czy mężczyzna rozpozna gorset u kobiety?

Gorsety stały się ostatnimi czasy bardzo popularne wśród kobiet, jako skuteczny sposób na modelowanie sylwetki. Co jednak o tym typie stroju myślą mężczyźni? Czy gorsety znajdują się na liści ich upodobań i czy są w stanie rozpoznać je na ciele kobiety?

Damskie gorsety – po co są kobietom?

Gorsety kiedyś uznawane za bardzo niewygodne i związane raczej z uczuciem dyskomfortu, bólu i ucisku, dziś kompletnie zmieniły swoje oblicze. Obecnie kobiety coraz chętniej po nie sięgają, zwłaszcza jeżeli chodzi o stroje o charakterze wyszczuplającym. Są miękkie, elastyczne, oddychające i jednym słowem – wygodne. Dodatkowo mają jeszcze jedną istotną zaletę, czyli modelują sylwetkę, ukrywając niedoskonałości i podkreślając kobiece atuty. Dziś gorsety ( www.sklep.justbeck.com.pl) spełniają przede wszystkim rolę bielizny wyszczuplającej, choć przyglądając się ich kilku typom, można nadać im też i inne zadania.

Jakie są rodzaje damskich gorsetów?

Podział gorsetów jest dosyć szeroki i uwzględnić należy tu kilka podstawowych czynników. Po pierwsze wyróżniamy gorsety noszone na ubraniu, często niezwykle ozdobne, a także takie pod ubraniem, pełniące rolę bielizny. Kolejny podział dotyczy kroju, czyli tzw. gorsety overbust, underbust oraz midbust. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z produktami, których górna krawędź zakrywa biust, w drugiej, kończy się ona pod biustem, a w trzeciej, sięgają do połowy piersi.

Oprócz tych wymienionych podziałów wyróżnia się jeszcze gorsety ze względu na przeznaczenie. Na rynku dostępne są klasyczne produkty modelujące, takie w formie bieliźnianej i nierzadko bardzo seksownej i ostatni typ, to gorsety treningowe. Warto też wspomnieć o rodzaju zapięcia. W klasycznych modelach jest to sznurek, w bardziej nowoczesnych – fiszbiny.

Czy gorsety podobają się mężczyznom?

Teraz warto przejść do głównego tematu, czyli co sądzą o gorsetach mężczyźni. Przeglądając różne opinie na ten temat, można łatwo zauważyć, że pod wieloma względami są one przez panów uznawane za szczególnie seksowne i pociągające. Dotyczy to zwłaszcza produktów bieliźnianych i koronkowych, które opinając ciało, nieco zasłaniają, trochę odsłaniają i dają pole do wyobraźni. Dla wielu mężczyzn kobieta w gorsecie to doskonały wstęp do łóżkowych igraszek. Świetnie sprawdzają się więc między innymi na takie wyjątkowe chwile, gdy chce się podkręcić temperaturę w związku.

Czy mężczyzna rozpozna gorset u kobiety?

Nie licząc sytuacji intymnych, na co dzień gorsety zazwyczaj są raczej zasłonięte i niewidoczne dla innych. Wie o nich tylko ich właścicielka, chyba że jest to produkt noszony na ubranie, a nie pod nim. Czy jednak mężczyzna jest w stanie rozpoznać, kiedy kobieta ma na sobie założony gorset? W normalnych warunkach nie bardzo, ponieważ są one bardzo dyskretne. Modelują ciało i jednocześnie nie odznaczają się pod ubraniem, co jest ich dużą zaletą.

Przeciętny mężczyzna więc się nie zorientuje, chyba że kobieta mu to pokaże. Nieco inaczej może też to wyglądać w przypadku panów w stałych związkach, którzy doskonale znają swoje partnerki i mogą rozpoznać sytuacje, w których decydują się na założenie takiego stroju.

One Comment

  1. Odpowiedz
    Lo-li-ta 09/10/2021

    Dla mnie właśnie z uwagi na mężczyzn taki gorset jest dość ryzykowny. Oni niby namawiają do akceptowania siebie, zaznaczają, że im fałdki nie przeszkadzają, ale jednak wolą szczupłe kobiety. Tylko jak reagują rozbierając kobietę i widząc coś takiego? Jakoś tak wydaje mi się, że mogą wyśmiać lub poczuć się oszukani…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *