Regulamin serwisu polowki.pl

Niżej znajdują się istotne zasady korzystania ze strony i umieszczania artykułów na polowki.pl.

1. Ustalenia ogólne
1.1. Żeby mieć możliwość maksymalnie użytkować serwis i zamieszczać w nim treści, należy wykonać nieodpłatną rejestrację.
1.2. Rejestracja w serwisie jest jednoznaczna z przekazaniem zgody na reguły określone w statucie.
1.3. Zgodnie z artykułem 116. Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z 4 lutego 1994 r., zakazane jest zapożyczanie i przedrukowywanie artykułów umieszczonych na witrynie polowki.pl.
1.4. Użytkownik jest całkowicie odpowiedzialny za umieszczony felieton. Właściciel strony nie nie jest odpowiedzialny za szkody będące rezultatem zastosowania się do artykułów zamieszczonych na stronie.
1.5. Autor artykułu ogłasza, że ma całkowite prawa autorskie.
1.6. Artykuły nie mogą być umieszczane na odrębnych serwisach ani przed, ani po zamieszczeniu ich na polowki.pl.
1.7. Artykuły, które nie realizują wymagań, będą pominięte. Właściciel strony ma możliwość niewyrażenia zgody bez zdradzania faktycznej przyczyny.
1.8. Na polowki.pl funkcjonuje wyłączenie odpowiedzialności właściciela bloga. Użytkownik ma świadomość, że serwis ma charakter informacyjny, podobnie jak publikowane na nim felietony. Nie przedstawiają one rad ani instrukcji postępowania w konkretnych warunkach. Dodawane treści przedstawiają założenia ich autorów. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zawartość komentarzy pozostawianych pod artykułami.

2. Zamieszczanie tekstów na stronie
2.1. Treść treści winna być niesprzeczna z regułami polskiej poprawności językowej. Artykuły z uderzającymi błędami nie będą zamieszczone.
2.2. Zawartość artykułu powinna mieć charakter informacyjno-rozrywkowy i być intrygująca dla czytelników.
2.3. Każdy felieton winien być niepowtarzalny, interesujący i jasny dla internautów.
2.4. Umieszczane teksty powinny mieć nie mniej niż 2500 zbs.
2.5. W tekście możliwe jest dodanie maksimum jednego linka w postaci URL lub brand.
2.6. Publikacja i linki wiodące do zewnętrznych stron nie powinny przedstawiać tematów niezgodnych z prawem oraz zawartości dla osób pełnoletnich.
2.7. Do wszystkich publikacji powinno się załączyć obrazek. Fotografia nie może naruszać wytycznych „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych”.