Jak nie zwariować ze swoją połówką, gdy za długo siedzicie razem w domu?

Choć istnieją pary, które najchętniej przebywają wyłącznie we własnym towarzystwie, w praktyce o wiele zdrowiej dla szczęśliwego związku jest posiadanie odrębnych zainteresowań, znajomych. Tylko co zrobić, jeśli sytuacja zmusza was do długotrwałego, wspólnego siedzenia w domu? Jak nie zwariować i… przetrwać? Podpowiadamy.

Home office a związek

Zdecydowanie najszczęśliwsze są te pary, które przynajmniej przez osiem godzin dziennie przebywają poza domem, w pracy. Wtedy tylko druga połowa dnia to walka o „przetrwanie”. Oboje pracujecie w trybie zdalnym, a home office zaczyna dawać się wam we znaki? Radzimy, co zrobić w takiej sytuacji (a naszą wiedzę opieramy na doświadczeniu).

Najważniejsze to pracować w dwóch, odrębnych pokojach – dobrze byłoby, aby przynajmniej jedno z nich dało się zamknąć. O ile nie mieszkacie w dużym mieszkaniu, czy w domu, dla jednego z was będzie oznaczać to pracę w mniej komfortowych warunkach, ale uwierzcie nam, jest to i tak lepsze niż posiadanie wspólnego gabinetu.

Musicie też wyznaczyć twarde zasady – w określonych godzinach nie przeszkadzacie sobie, nie zagadujcie, nie rozpraszacie.

Wspólne rozrywki

Nie ma nic gorszego w związku, niż nuda. Zwykle jest prosto – można iść na spacer, spotkać się z przyjaciółmi, zorganizować wycieczkę w góry. W domu o takie rozrywki nie jest już tak łatwo, dlatego mamy kilka wskazówek.

Domowe atrakcje powinny być neutralne, interesujące dla obojga, bo nic wam nie wyjdzie ze zmuszania drugiej połówki do zajęć, których nie lubi. Możecie znaleźć kilku sezonowy serial na Netflixie, który was wciągnie, razem gotować, czy grać w planszówki. Szczególnie tę ostatnią opcję polecamy, tym bardziej że jest wiele gier planszowych dla dwojga.

Chwila dla siebie

Nawet przebywając w tym samym domu, mieszkaniu, trzeba mieć chwilę dla siebie, zachowywać pozory zdrowej samotności. Nie przeszkadzajcie sobie w czytaniu, majsterkowaniu, czy w wieczornych rytuałach pielęgnacyjnych, domowym SPA.

Posiadając oddzielne pasje, możecie skupić się na swoich zainteresowaniach, zapominając o całym świecie, a przede wszystkim o swojej drugiej połówce.

Spotkania online

Czas domowej kwarantanny pokazuje, że wszystko jest możliwe, także spotkania z przyjaciółmi przez internet. Przy pomocy serwisów, platform do wideo komunikacji, możecie umówić się nawet w kilkanaście osób!

Impreza w sobotę wieczorem? To naprawdę nic trudnego. A może „wspólne” śniadanie w niedziele rano z rodziną? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kontynuować tę tradycję. Jeśli jesteście kreatywni (lub, bądźmy szczerzy, zdesperowani), możecie wymyślić także, jak w formie online grać w planszówki.

Dzięki temu, że zobaczycie swoich znajomych, przyjaciół i będziecie mieć możliwość porozmawiania z kimś innym, niż wasze połówki, zachowacie… zdrowie psychiczne. W końcu tematy do wspólnych rozmów zwykle kończą się po kilku dniach spędzania ze sobą nieustannie czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *