Dzisiaj jest: sobota, 19. maja 2012

Nasze serwisysingielwpodrozy.plmieszkaniadlasingli.pl

Reżyser:
Scenariusz:
Obsada:
Teatr:
Premiera:

Kiedy większość polskich teatrów szykuje się już do wakacyjnej przerwy, wrocławski Teatr Polski zaprasza na 562. premierę w swojej 65. letniej historii. Nie będzie to z całą pewnością zwykła premiera, bo i spektakl zapowiada się niezwykły.

Od kiedy zobaczyłam po raz pierwszy na scenie Bartosza Porczyka, w jego pierwszym autorskim projekcie “Smycz”, wiedziałam, że mam do czynienia z artystą niebanalnym, poszukującym, dla którego każda rola to nowe wyzwanie. Nagrody, które otrzymał za “Smycz” na wielu festiwalach teatralnych w całej Europie są tego najlepszym dowodem. Co tym razem ma nam do zaproponowania Porczyk na scenie kameralnej Teatru Polskiego? Dla mnie ten spektakl to wciąż tajemnica i niech taką pozostanie aż do sobotniej premiery. Na pewno będzie to kolejny spektakl, który po prostu trzeba będzie zobaczyć.

Chcesz się zwierzyć? No to się zwierzaj! No, zwierzaj się! Mam się w coś przebrać?

W czym byś mnie wolał? Kim mam być? Farinelli: pióra, brokat i blask papierowego księżyca. Nie. Farinelli: menstruacja w ustach. No, zajrzyj mu do gardła i zobaczysz, że pluje kodowanymi ariami ze strachu przed utonięciem we własnej ślinie. Zwierz się. Chcesz wiedzieć, co ma między nogami? Pióra na sprzedaż. Prosto z egzystencjalnego lumpeksu. W lustrze sam już siebie nie poznaje. Take something designed by nature and reprogram it. Kto to powiedział? Ja czy on?

Farinelli to instalacja mentalna, w której Porczyk spotyka się z Farinellim, męskość nasiąka kobiecością, a człowiek błądzi po obszarach zwierzęcia. To eksperyment na żywej tkance ciała, aktora, performera, sztuki. Czy żeby osiągnąć ideał, muszę wykastrować się z siebie? Pozbawić się prawa do błędu, asymetrii, przejęzyczenia i odruchów niekontrolowanych?

Farinelli
Bartosz Porczyk, Anka Herbut

reżyseria:
Łukasz Twarkowski

obsada:
Chirurg; S/he; Farinelli – Bartosz Porczyk
Chłopiec – Kacper Kuryś

Teatr Polski, Wrocław, Scena Kameralna
premiera: sobota, 18 czerwca 2011

Autor: Kasia Adamowicz

dyrektor zarządzająca, redaktor naczelna portali: polowki.pl, singielwpodrozy.pl, mieszkaniadlasingli.pl Wrocławianka, zakochana w swoim mieście do szaleństwa. Wymyśliła i założyła w 2005 roku Klub Singla Połówki Pomarańczy, a po trzech latach, jakby tego było mało, postanowiła stworzyć pierwszy w Polsce nierandkowy portal dla singli. Praca jest przede wszystkim jej wielką pasją. Poświęca jej mnóstwo czasu czerpiąc z tego przyjemność i satysfakcję. To dzięki jej pracy i nieustannemu lobbowaniu, w Polsce w końcu można być singlem i co ważniejsze, można się do tego otwarcie przyznać. Zawodowo - profesjonalna do bólu, a przy okazji ciepła, serdeczna, otwarta. A w życiu prywatnym - szalona, niepokorna 38-latka. Jej pasje to podróże (te dalekie i te bliskie), muzyka (od 20 lat wierna fanka The Cure!), film (ze skłonnością do kina europejskiego), fotografia. Uwielbia szybką jazdę samochodem. Jej dewiza życiowa: Życie jest zbyt krótkie, aby robić tylko to, co jest konieczne.

Połówki Pomarańczy

Polskie Nagrody Filmowe – triumfuje Róża

Polskie Nagrody Filmowe – triumfuje Róża

Tegoroczna edycja Polskich Nagród Filmowych została zdominowana przez film Wojtka Smarzowskiego – Róża, który otrzymał 7 statuetek, w tym dla najlepszego filmu, za najlepszą reżyserię i główną rolę żeńską, a także nagrodę publiczności. Największą przegranymi tegorocznych Orłów jest Agnieszka Holland i jej film W ciemności. Polskie Nagrody Filmowe Orły są przyznawane od 1999 roku. Laureatów [...]

Warszawskie Targi Książki już od czwartku

Warszawskie Targi Książki już od czwartku

Druga edycja Warszawskich Targów Książki odbędzie się w dniach 12-15 maja 2011 roku w Pałacu Kultury i Nauki. Na liście wystawców widnieje aż 569 firm z kraju i zagranicy. Targi zachęcać będą zdecydowanie bogatszym niż w roku ubiegłym programem wydarzeń towarzyszących. Obok wystawców z Polski obecni będą także przedstawiciele rynku książki z Armenii, Australii, Czech, [...]

Debiutanci

Debiutanci

Olivier (Ewan McGregor) prowadzi poukładane życie i uważa, że nic nowego i niespodziewanego już mu się nie przydarzy. I właśnie wtedy jego 75-letni ojciec (Christopher Plummer) postanawia wyznać mu prawdę, którą ukrywał przez całe życie – jest gejem. Ta informacja to dla Oliviera szok, ale pozwala mu on na nowo zbudować zaniedbaną relację z najbliższym [...]

Singielki to zołzy? Ten mit trzeba obalić

Singielki to zołzy? Ten mit trzeba obalić

Dziś Światowy Dzień Singla. O życiu w pojedynkę rozmawiamy z założycielką wrocławskiego klubu Połówki Pomarańczy, singielką z odzysku. 15 lutego obchodzimy Światowy Dzień Singla. Święto pochodzi z Włoch, a patronem singli jest św. Faustyn. O tym, jak to jest być singlem, rozmawiamy z Kasią Adamowicz, założycielką wrocławskiego Klubu Singla Połówki Pomarańczy, który istnieje od siedmiu [...]